Söhlde

WSPÓŁPRACA CHÓRÓW

W  marcu 2004 roku nasza szkoła nawiązała kontakt z niemiecką szkołą w Söhlde w landzie Niedersachsen. W ten sposób zapoczątkowana została  współpraca chórów obu szkół – naszego - Melikos , prowadzonego przez Panią I. Kulpę oraz Kehrwieder-Kinderchor , prowadzonego przez Pana Hansa Dietera Lubricha.

Read more: WSPÓŁPRACA CHÓRÓW

WSPÓŁPRACA CHÓRÓW

Read more: WSPÓŁPRACA CHÓRÓW

ŚPIEWANIE TO PRZYJEMNOŚĆ

Śpiewanie sprawia przyjemność – chór Melikos na Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Niemczech.

W dniach 18.10- 23.10.2007 chór Szkoły Podstawowej nr 1 „Melikos”, wspólnie  z chórem czeskim „Puelle Cantanes” i innymi zaproszonymi gośćmi, wziął udział w uroczystości jubileuszu 30. rocznicy powstania chóru niemieckiego Kehrwieder- Kinderchor z Söhlde.

Read more: ŚPIEWANIE TO PRZYJEMNOŚĆ

DNI KULTURY NIEMIECKIEJ

Kehrwieder - Kinderchor w Bolesławcu

W dniach   24.05.2005 r. - 29.05.2005 r. gościliśmy w Bolesławcu koleżanki i kolegów, u których przebywaliśmy w październiku 2004 roku.
Wizyta znakomitego niemieckiego chóru Kehrwieder-Kinderchor stała się okazją zorganizowania Dni Kultury Niemieckiej w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu.

Read more: DNI KULTURY NIEMIECKIEJ

MŁODZIEŻ-ŚPIEWANIE-PRZYSZŁOŚĆ

Jugend- Singen-Zukunft /Młodzież-Śpiewanie-Przyszłość/   20.05.10.-25.05.10

To tytuł Programu Wymiany Młodzieży Polsko - Niemieckiej, współfinansowanego ze środków organizacji DPJW/PNWM (Polsko –Niemieckiej Współpracy Młodzieży) za pośrednictwem Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Nysa oraz Gminy Miejskiej Bolesławiec.

Read more: MŁODZIEŻ-ŚPIEWANIE-PRZYSZŁOŚĆ