DNI KULTURY NIEMIECKIEJ

Kehrwieder - Kinderchor w Bolesławcu

W dniach   24.05.2005 r. - 29.05.2005 r. gościliśmy w Bolesławcu koleżanki i kolegów, u których przebywaliśmy w październiku 2004 roku.
Wizyta znakomitego niemieckiego chóru Kehrwieder-Kinderchor stała się okazją zorganizowania Dni Kultury Niemieckiej w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu.

Koordynatorem polsko – niemieckiego projektu jest Pani Agata Zientala-Zawadzka,
a jego współautorami Izabela Kulpa i H.D. Lubrich. W realizacji przedsięwzięcia pomagają także: Elżbieta Tor – Andrusieczko, Waldemar Bugaj i Katarzyna Bogucka ze strony polskiej oraz Barbara Lubrich, Heinz Winter, Friedrich Riesenberg-Witte i Urlike Wendorf ze strony niemieckiej.

Nasi goście zakwaterowani byli w mieszkaniach swoich polskich koleżanek i kolegów. Chóry Kehrwieder-Kinderchor i "Melikos" koncertowały w Szkole Podstawowej nr 1, kościele przy ul. Łasickiej i na scenie „Forum” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury. Polsko – niemieckim śpiewakom towarzyszyły występy dziecięcej grupy tanecznej "Mały Bolesławiec".
Niemieccy chórzyści wzięli także udział we wspólnych zajęciach lekcyjnych, zwiedzili nasze miasto i okolice Karpacza, spotkali się z przedstawicielami władz Bolesławca, obejrzeli zakłady ceramiczne Manufaktura i zamek w Kliczkowie. Po znakiem wspólnego śpiewania upłynęło również ognisko z kiełbaskami w Osieczowie.
Sądząc po wylewnych podziękowaniach i pożegnaniach w dniu wyjazdu, wizyta była wyjątkowo udana.