Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20.11.18r.  obchodziliśmy  w  Szkole  Podstawowej  nr  1  w  Bolesławcu Międzynarodowy  Dzień  Praw  Dziecka  z  UNICEF.
     W  tym  dniu przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Zależało nam, aby wszyscy  uczniowie włączyli się w obchody tego niezwykle ważnego święta.
UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie działania  organizacji mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie.

Symbolem UNICEF jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!  W  związku  ze  świętem  na  godzinach  wychowawczych były  przeprowadzone  zajęcia  na  temat:  PRAW  DZIECKA. Dodatkowo    wszyscy  chętni  uczniowie  w  piątek- 23.11.18r.  przyszli do  szkoły ubrani  na  niebiesko.