XVIII Przegląd Pieśni i Poezji Niepodległościowej

Przegląd Pieśni i Poezji Niepodległościowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu

Ze względu na 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,  w szkole odbyła się uroczystość z okazji 11 listopada. W XVIII Szkolnym Przeglądzie Pieśni i Poezji Niepodległościowej wzięli udział uczniowie przygotowywani przez swoich wychowawców i nauczycieli historii. W dniu 30 października 2018 r. odbył się I etap Przeglądu. Polegał on na tym, że każda z klas miała przygotować krótką prezentację np. piosenkę, wiersz lub scenkę nawiązującą do wydarzeń historycznych z lat 1795-1921. Czas trwania występu został określony na maksymalnie 7 minut. Jury w składzie: Pani Zenona Słobodzian, Pani Agnieszka Kaźmierczak, Pani Małgorzata Giedrojć – Sypień, Pani Katarzyna Syguła Wieczorek oceniające występy artystyczne uczniów postanowiło, że pierwsze miejsce wśród uczniów naszej szkoły zdobyły klasy:

4b, 4d, 4e, 5a, 5c, 6b, 8b, 8d, 3A i 3B z Gimnazjum

Pozostałe klasy, które wzięły udział w uroczystości otrzymały wyróżnienia:  4a,4c,5b,5d,6a,7a,7b,8a i 8c

W II finałowym etapie XVII Szkolnego Przeglądu Pieśni i Poezji Niepodległościowej, który odbył się 8 listopada o godz. 11.00 w auli szkolnej zaprezentowały się klasy, które przygotowały najlepsze wystąpienia. W uroczystej akademii, oprócz uczniów, wzięła udział dyrekcja, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni goście: władze miasta, radni i przyjaciele szkoły.