Aktualności

PAMIĘTAMY O JANIE PAWLE II

PAMIĘTAMY O JANIE PAWLE II

Biblioteka przyczynia się do odkrywania i zdobywania naszych autorytetów, wzorców oraz idoli. Bez wątpienia do tej grupy należy św. Jan Paweł II – Patron ulicy, przy której znajduje się nasza szkoła. To tu zapoznaliśmy się z jego biografią, zapamiętywaliśmy przesłania i czuliśmy się dumni, że jesteśmy Polakami, mając w swej bogatej historii Papieża Polaka.

Pamiętamy o Nim nie tylko w rocznice wyboru na Stolicę Piotrową, w rocznice urodzin i śmierci, ale również na co dzień.

W tym uroczystym dniu mogliśmy zdobyć wiele informacji poprzez czytanie wiadomości

o Papieżu umieszczonych na gazetkach biblioteki oraz poprzez losowanie cytatów Jana Pawła II. Zdecydowanie cytaty z niespodzianką (długopisy, korektory, czekoladki, batony, itp.) cieszą się największą popularnością wśród uczniów.

W wyjątkowe dni słuchamy również w bibliotece muzyki – są to śpiewane utwory św. Jana Pawła II oraz niezwykłe teksty polskich (i nie tylko polskich) twórców muzyki. Wykazujemy się tą wiedzą, bowiem ta tematyka – jak okazuje się – również nie jest nam obca. W bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs muzyczny „ZNAM TE UTWORY – JAN PAWEŁ II”.

Laur zwycięstwa otrzymała Daria Czerepak – gratulujemy dużej orientacji w tematyce.

W rocznicę urodzin Jana Pawła II zorganizowaliśmy wyjście dla uczniów gimnazjum pod pomnik św. Papieża, by zapalić znicz Wielkiemu Polakowi - „ŚWIATEŁKO WDZIĘCZNOŚCI”. Przy tej okazji po raz kolejny przypominaliśmy Jego głębokie przemyślenia, fragmenty adhortacji, homilii.

Cytaty z wypowiedzi Papieża są dla nas wciąż aktualne, chcemy wciąż na nowo odkrywać uniwersalne przesłania, które Jan Paweł II niestrudzenie głosił współczesnemu światu.