Aktualności

,,Ochrona Przyrody w Polsce"- konkurs

W dniach 10-11 maja uczeń klasy 5b Jakub Mazgaj reprezentował naszą szkołę w finale XV Regionalnego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego Szkół Podstawowych pod hasłem ,,Ochrona Przyrody w Polsce", którego organizatorem był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Jeleniej Górze.
 
Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i finału regionalnego. W etapie szkolnym konkursu uczestniczyło około 800 uczniów szkół podstawowych z terenu byłego województwa jeleniogórskiego. W pisemnej części finału regionalnego, która odbyła się w naszej szkole, uczestniczyło 24 uczniów wyłonionych w wyniku wcześniejszych eliminacji. Do ustnej części finału, która miała miejsce w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Łupkach k/Wlenia, zakwalifikowało się jedynie 10 uczestników. Wśród nich znalazł się również reprezentant naszej szkoły, który ostatecznie zajął wysokie V miejsce.
 
Po etapie pisemnym uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w interesującej wycieczce przyrodniczej na trasie Bolesławiec - Pilchowice - Łupki k/Wlenia.