Aktualności

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI

Tuż przed świąteczną przerwą wiosenną najmłodszych uczniów pasowano na czytelników biblioteki szkolnej. Wszystko odbyło się uroczyście i w baśniowym klimacie.

Pierwszoklasistów z tajnikami wypożyczania, korzystania z biblioteki oraz poszanowania książek zapoznały specjalnie przybyłe na tę uroczystość bajkowe postaci: CZERWONY KAPTUREK, KRÓLOWA ŚNIEGU, KRASNOLUDEK, KOT W BUTACH CZY PIPPI; nie dość, że opuściły swoje regałowe mieszkanka, to jeszcze przygotowały wyjątkowe przedstawienie.

Dzieci z zainteresowaniem i uwagą obejrzały specjalny krótki spektakl, po czym złożyły czytelniczą przysięgę, by przystąpić do samodzielnego wyboru książek. Na koniec milusińskim wręczono pamiątkowe dyplomy. Po wysłuchaniu fragmentu książki zapoznającej z przygodami wybranego bohatera literackiego pożegnano nowych czytających, zapraszając do częstych odwiedzin, życząc niezapomnianych  książkowych przeżyć.

Relacjonując przebieg wydarzenia, nie sposób nie podziękować osobom z klasy VI b, które  całość spotkania uatrakcyjniły, wcielając się we wspomnianych wcześniej fantastycznych gości.