Aktywne Szkoły MultiSport

Wiecie, że aktywne dzieci radzą sobie lepiej? W szkole, w domu, w życiu…! Dlatego postanowiliśmy wziąć udział w rekrutacji do programu Aktywne Szkoły MultiSport .

Z radością informujemy, że nasza szkoła pomyślnie przeszła etapy kwalifikacji do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM)! Przed nami kilka miesięcy wspólnych starań
o zwiększenie poziomu codziennej aktywności naszych uczniów i z pewnością dużo dobrej zabawy.

Aktywne Szkoły MultiSport to program, którego fundatorem jest firma Benefit Systems, a za realizację odpowiada Fundacja V4Sport z Wrocławia. Jego celem jest wpisanie ruchu w DNA szkół i ponowne wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się. W ramach ASM dzieci z klas IV-VII (opcjonalnie również I-III) będzie miało niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w międzyszkolnym turnieju. Każda z zakwalifikowanych placówek przystąpi do testu dwukrotnie, w odstępie sześciu miesięcy. Program ASM niesie ze sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. Służy ona zachęceniu do udziału wszystkich dzieci, również tych, które na co dzień stronią od aktywności i lekcji WF. Test ma być dla nich przede wszystkim znakomitą zabawą – w warstwie fabularnej, uczniowie zmierzą się z leniwymi mocami Złego Zła i Galaktyki Bezruchu. Co ważne, rywalizacja odbywa się tylko na poziomie szkół, więc uczniowie nie konkurują między sobą. Jedynym indywidualnym wyzwaniem jest poprawienie swojego wyniku w drugiej próbie.

O końcowym sukcesie zadecyduje osiągnięty w tym czasie progres.

Zespół ASM, wraz ze sprzętem potrzebnym do przeprowadzenia testu EuroFit+ zawita do Naszej Szkoły niebawem.