Dzień św. Patryka

SAINT PATRICK’S  DAY – dzień św. Patryka

17 marca na całym świecie obchodzony jest Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii.

W naszej szkole wydarzenie to odbyło się w 16 marca (piątek).

1. Zielony to narodowy kolor Irlandii, dlatego w piątek, 16 marca, zachęciliśmy całą społeczność szkolną do ubrania się na zielono

Uczniowie, którzy ubrali się na zielono (co najmniej kilka widocznych elementów) byli zwolnieni tego dnia z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych oraz otrzymali plusa w obszarze ‘aktywność’!

Ponadto, klasa w której najwięcej (procentowo) osób ubranych było na zielono, zdobyła immunitet – trzy dni bez niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych!

IMMUNITET ZDOBYŁY KLASY:

7A (NA 19-21 MARCA), 6B (NA 19-20 MARCA) ORAZ 4D (NA 19 MARCA).

1. Tego dnia odbył się również konkurs na znalezienie na terenie szkoły czterolistnej koniczyny. Osoba, która tę koniczynę znalazła, również otrzymała immunitet - trzy dni bez niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych!

Ze znalezioną koniczyną należało zgłosić się do jednego z nauczycieli j. Angielskiego.

IMMUNITET ZDOBYLI:

OLIWIA ROGOJŚ (KL.4B), MAKSYMILIAN KARPOWICZ I KONRAD MROZIK (KL.3B)

1. Zaprosiliśmy również uczniów do wzięcia udziału w konkursie na plakat pt.

„Ireland – the Emerald Isle”

Plakaty, mogły być wykonane techniką dowolną, w formacie co najmniej A3. Podpisane należało dostarczyć do nauczycieli j. angielskiego, do dnia 16. marca 2018.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ I ZAPRASZAMY NA KOLEJNE OBCHODY DNIA ŚW. PATRYKA JUŻ ZA ROK