SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

28.02.2018r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Bolesławcu, zgłosiła chęć i gotowość przystąpienia do Sieci Szkół Promujących Zdrowie pod patronatem Wojewódzkiego Zespołu Wspierającego Szkoły i Przedszkola Promujące Zdrowie w województwie dolnośląskim.

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pojmowane jest ono jako stan dobrego samopoczucia zarówno fizycznego, jak i społecznego, a nie tylko brak choroby czy niepełnosprawności. Jest to wartość, dzięki której jednostka lub grupa może realizować swoje aspiracje, radzić sobie ze środowiskiem, rozwijać się, osiągać odpowiedni poziom jakości życia.

Celem działania Szkoły Promującej  Zdrowie ( SzPZ) jest tworzenie warunków  fizycznych i społecznych sprzyjających ochronie i pomnażaniu zdrowia, dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej. Kształtowanie motywacji, wiedzy i umiejętności zdrowego trybu życia, a także podejmowanie działań na rzecz zdrowia własnego i innych.

Koordynatorem Szkolnego Zespołu Szkoły Promującej Zdrowie jest Monika Fabin -  nauczyciel wychowania fizycznego.