"Woda źródło życia"

Z PWiK o wodzie, ściekach i zielonej energii - to coroczna akcja skierowana do uczniów klas trzecich szkół podstawowych z miasta i gminy Bolesławiec. Wiedzę, jaką uczniowie zdobyli w trakcie spotkań z pracownikami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz wycieczek na firmowe obiekty sprawdzał konkurs, który odbył się 16.11.2017 r. w sali konferencyjnej BOK - MCC. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i rzeczowy upominek. Wiedza uczniów z całego cyklu edukacyjnego była na wysokim poziomie. Uczeń klasy 3b Kacper Zefirian zajął drugie miejsce, otrzymując cenne nagrody.
    Poza konkursem wiedzy był też konkurs na plakat promujący picie wody z kranu, w którym nasza szkoła zdobyła wyróżnienie.
    Konkurs i atrakcyjne nagrody to wynik starania przedsiębiorstwa, które pozyskuje pieniądze z Funduszu Ochrony Środowiska. Akcji patronuje Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman.

Opracowanie: Irena Bartosz