Dzień Tolerancji w Szkole Podstawowej nr 1

Dzień  Tolerancji  w  Szkole  Podstawowej  nr  1

16.11.2017r.  w  naszej  szkole  obchodziliśmy   Międzynarodowy  Dzień  Tolerancji.  Z  tej  okazji   wychowawcy  klas  przeprowadzili  zajęcia  na  godzinach  wychowawczych  na  temat  tolerancji.  Uczniowie  wykonali  emblematy  pod  hasłem: ,,Uczymy  się  tolerancji”.

Zapamiętajmy!

Tolerancja (od łac. tolerare = znosić, wytrzymywać) oznacza cierpliwość i wyrozumiałość                     dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i  postępowania  choćby  były całkowicie  odmienne od  własnych, albo  zupełnie  z nimi sprzeczne. Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich  myśli i  opinii oraz  sposobu życia. Szacunek  ten przybiera formy  wyrozumiałości i życzliwości dla tego, co nie musi być naszym udziałem, ale co cieszy się naszą akceptacją istnienia w imię demokratycznej wolności. Tolerancja w mowie potocznej  i  naukach społecznych to  postawa  społeczna i osobista odznaczająca  się  poszanowaniem  poglądów,  zachowań   i cech innych ludzi, a także ich samych.