11 listopada Święto Niepodległości

11 listopada     Święto Niepodległości

W listopadzie, jak co roku, odbywają się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami rocznicy odzyskania przez Polaków niepodległości. W XVII Szkolnym Przeglądzie Pieśni i Poezji Niepodległościowej wzięli udział uczniowie przygotowywani przez swoich wychowawców i nauczycieli historii. We wtorek 7 listopada odbył się I etap Przeglądu. Polegał on na tym, że każda z klas miała przygotować krótką prezentację np. piosenkę, wiersz lub scenkę nawiązującą do wydarzeń historycznych z lat 1797-1921. Czas trwania występu został określony na maksymalnie 7 minut. Jury w składzie: Pani Agnieszka Kaźmierczak, Pani Małgorzata Giedrojć – Sypień, Pani Marzena Medyńska  i  Pan Mirosław Stuczyński oceniające występy artystyczne uczniów postanowiło, że pierwsze miejsce wśród uczniów naszej szkoły zdobyły klasy:

4a, 4c, 5b, 7d i 2A Gimnazjum. Szczególne wyróżnienie, w formie pamiątkowego dyplomu, zostało przyznane klasie 3b, która prezentowała się poza konkursem.

W II finałowym etapie XVII Szkolnego Przeglądu Pieśni i Poezji Niepodległościowej, który odbył się we czwartek 10 listopada o godz. 10.45 w auli szkolnej zaprezentowały się klasy, które przygotowały najlepsze wystąpienia. W uroczystej akademii, oprócz uczniów, wzięła udział dyrekcja, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni goście.