Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Każdego roku 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się pomocą potrzebującym na całym świecie.W naszej szkole jest to okazja do zainicjowania powstania Szkolnego Klubu Wolontariatu i zachęcenia wszystkich uczniów do zaangażowania się w działania na rzecz innych.Wolontariat przynosi korzyści osobom potrzebującym, ale wolontariusz zyskuje dużo więcej - otwiera się na potrzeby innych, dzieli się czasem i umiejętnościami i jednocześnie kształtuje postawę odpowiedzialności i współdziałania. Dzięki temu w życiu łatwiej stawić czoła różnym problemom i wyborom.

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu i Samorząd Uczniowski ogłaszają konkurs na LOGO I MOTTO Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Regulamin konkursu dostępny na tablicy SKW przy wejściu do auli szkoły.