Edukacja leśna w szkole

Dnia 19 września 2017 r. do szkoły zawitali edukatorzy leśni w ramach przygotowanej, przez Nadleśnictwo Świeradów i Nadleśnictwo Bolesławiec,  akcji pt.: „Zielony Rower”. Wyruszyli oni na swoich rowerach z  bazy noclegowo-szkoleniowej zlokalizowanej w Kliczkowie, w obrębie Borów Dolnośląskich. Po dotarciu do szkoły przeprowadzili ciekawe warsztaty dla uczniów z klas 5b i 6b- objętych tym nowatorskim programem . Podczas szkolenia przekazali uczestnikom swoje pasje, cenną wiedzę o bogactwie lasów oraz tajniki na temat pracy leśnika. Zajęcia uatrakcyjniono ciekawymi pomocami i naturalnymi okazami przyrody ożywionej. Na pamiątkę pobytu wręczono uczniom drobne upominki.                                                                                                                                 Końcowym akcentem dnia było uroczyste wręczenie nagród, zwycięzcom międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Lesie, przeprowadzonego 15 września 2017 r.

Koordynator: Bożena Rokoszna