Error

[sigplus] Critical error: Image gallery folder nauka is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

Warsztaty "Spójrz inaczej"

Szanowni Państwo!

Proponujemy udział w 55 godz. bezpłatnym warsztacie przygotowującym do prowadzenia zajęć z uczniami w klasach IV-VI według programu profilaktyczno- wychowawczego „Spójrz Inaczej”.

Szkolenie przeprowadzone będzie w ramach projektu: Program „Spójrz inaczej” w zreformowanej szkole    podstawowej” – szkolenia nauczycieli klas IV-VI

Zadanie jest współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów    Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia, w ramach konkursu na realizację zadań Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii określonych w Narodowym Programie Zdrowia na lata 2016-2020

Realizator szkolenia : Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki  „Spójrz inaczej”,

Prowadzenie szkolenia: trener  programu „Spójrz Inaczej”, Jadwiga Soboń

Termin szkolenia: 30 września-1-2-3 października 2017 r. -cz1 oraz 09-10 grudnia 2017 r. - cz2.

Miejsce szkolenia: Szkoła Podstawowa Nr 1 im J. Kusocińskiego (MZ Nr2) w Bolesławcu, ul. Jana Pawła II 38 c, tel. 75 644 44 20.

Informacja na temat szkolenia

Celem Programu „Spójrz Inaczej” jest kształtowanie osobowości dzieci i rozwijanie ich umiejętności radzenia sobie z różnymi trudnymi sytuacjami i problemami, mogącymi w przyszłości powodować sięganie po alkohol, narkotyki i inne szkodliwe dla zdrowia substancje. Obejmuje on rozwijanie pozytywnego obrazu siebie, rozumienie i wyrażanie uczuć, umiejętności konstruktywnego funkcjonowania w grupie i kontaktowania się z innymi, podejmowania decyzji, w tym decyzji zdrowotnych i odpowiedzialności za własne zdrowie.

Przebieg  Szkolenia

Zajęcia obejmują:

1. Praktyczne poznanie programu „Spójrz Inaczej” oraz stosowanych w nim metod pracy - poprzez adaptację i symulację scenariuszy zajęć (wykonywanie ich w grupie warsztatowej) z  klasami wg programu  „Spójrz Inaczej” oraz prowadzenie i obserwację zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniami
  2. Pogłębianie umiejętności kontaktu z uczniami (kontaktu indywidualnego i z grupą: kierowanie klasą, radzenie sobie z dyscypliną

Zaświadczenia o ukończeniu Szkolenia i przygotowaniu do realizacji programu „Spójrz Inaczej” zostaną wystawione przez Ośrodek Szkolenia Nauczycieli „Spójrz Inaczej” w Starachowicach – uczestnicy otrzymają je na zakończenie zajęć, na podstawie pełnego w nich uczestnictwa.

Informacje dodatkowe:

Uczestnikom szkolenia „Spójrz Inaczej” realizowanego w ramach Projektu  zapewniamy:

v     Podręcznik  „Spójrz Inaczej” ze scenariuszami zajęć w klasach IV-VI

v     Dodatkowe materiały szkoleniowe w wersji papierowej i ich poszerzenie w wersji elektronicznej– prosimy o przyniesienie swoich „nośników informacji”.

v     Bezpłatne konsultacje telefoniczne na etapie wdrażania zajęć z uczniami w klasach – po wakacjach

v     Bezpłatny udział w 5 godzinnych superwizjach – 8 grudnia 2017 r.

v     Catering w czasie szkolenia: jeden gorący posiłek (obiad) oraz serwis kawowy (w czasie superwizji tylko serwis kawowy).

Osoby zainteresowane udziałem  w szkoleniu prosimy o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i wysłanie na adres Stowarzyszenia „Spójrz Inaczej”: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,  do 1 września 2017.

Starachowice, 2 czerwca 2017 r.

Stowarzyszenie Psychoprofilaktyki „Spójrz Inaczej”

{gallery}nauka{/gallery}