DOLNOŚLĄSKIE MECZE MATEMATYCZNE

W tym roku szkolnym uczniowie SP1 wzięli udział w rozgrywkach matematycznych w ramach projektu „Dolnośląskie Mecze Matematyczne”, których organizatorem jest Fundacja Matematyków Wrocławskich we współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Mecze są nie tylko ciekawym konkursem, ale niezwykłą okazją do uczenia się matematyki, rozwijania umiejętności argumentowania, prezentowania rozwiązań, uważnego śledzenia rozumowań i znajdowania w nim luk i błędów. Uczą też współpracy w grupie.

29 listopada 2012 roku przedstawiciele klas piątych i szóstych SP1 rozegrali mecz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu. Spotkanie wygrali  zawodnicy z „Jedynki”.  22 stycznia 2013 roku odbyła się druga runda meczu, tym razem z zawodnikami ze Szkoły Podstawowej z Pieńska. Nasz zespół, po zaciekłej walce  z ciekawymi  zadaniami, został pokonany przez drużynę gości. Opiekunką naszych zawodników była pani Grażyna Witczak.