CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – MY TEŻ

12 października reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w inauguracji akcji „Rozczytany Bolesławiec”. Organizatorem i koordynatorem Akcji jest Miejska Biblioteka Publiczna w Bolesławcu.

Bohaterem spotkania był Mikołajek, który wspaniale wszystkich rozbawił i zachęcił do czytania serii swoich przygód napisanych przez René Goscinny'ego i zilustrowanych przez Jean-Jacques'a Sempé.

Dzieci wysłuchały opowieści w wykonaniu Pana Prezydenta Piotra Romana i dziennikarzy Lokalnej Telewizji Azart-Sat. Wspaniale odpowiadały na pytania konkursowe oraz otrzymały atrakcyjne upominki. Księgozbiór naszej biblioteki szkolnej wzbogacił się o piękną kolekcję książek „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Pamiętajmy i przypominajmy dorosłym! Czytajcie nam - „dwadzieścia minut dziennie, codziennie”!