20. ROCZNICA WSPÓŁPRACY BOLESŁAWCA Z DUŃSKIM HOBRO

Szkoła Podstawowa nr 1 w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Bolesławcu włączyła się do obchodów 20. rocznicy współpracy naszego miasta z duńskim miastem Hobro.  W holu szkoły powstała wystawa plastyczna, literacka i przestrzenna przedstawiająca różne zakątki i osobliwości Danii oraz zaprzyjaźnionej z Bolesławcem duńskiej  gminy.

Duże prezentacje na sztalugach i formy przestrzenne wystawiła klasa I b ( obecni członkowie kółka europejskiego) pod nadzorem wychowawcy mgr Ewy Śnigór i prace literacko-plastyczne z klas starszych pod opieką pedagoga szkoły mgr Elżbiety Szupieńko.

Oprócz ciekawej wystawy, która zdobi szkolny korytarz opiekun Klubu Europejskiego  Ewa Śnigór przygotowała i przeprowadziła Konkurs Europejski pod hasłem: „Unia Europejska w pigułce”, którego zadaniem było przybliżenie uczniom krajów członkowskich. Wiele pytań konkursowych dotyczyło także Danii.