WROCŁAW - W ŚWIECIE NAUKI

4 kwietnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcu byli na wycieczce we Wrocławiu w ramach projektu „Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji” pod hasłem „Wrocław – w świecie nauki”.

Pierwszym etapem  wycieczki była wizyta  na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie pracownik naukowy, w trakcie wykładu dla uczniów naszej szkoły w ciekawy sposób przekazał informacje dotyczące skał i minerałów, nauczył jak rozpoznawać niektóre z nich i wyjaśnił sposób ich powstawania.

Następnie uczniowie obserwowali doświadczenia przeprowadzone przez pracowników wydziału chemii, niektóre z eksperymentów wykonywali również sami np. chemicznego jeża, sadzili ogrody.

Etap kolejny to przejazd do ogrodu  zoologicznego i zwiedzanie pod kierunkiem pracownika naukowego działu bezkręgowców . Dużym zainteresowaniem  wśród dzieci cieszyły  się pajęczaki i owady a szczególnie motyle, które mogli  uczniowie obserwować podczas zwiedzania terrarium.

Ostatnią pozycją harmonogramu był przejazd na Rynek Wrocławski i  zwiedzanie z Panią Przewodnik Rynku -Ratusza, kamieniczki Jaś i Małgosia, Placu Solnego, Kościoła św. Marii Magdaleny - Mostku Czarownic oraz romańskiego Portalu Ołbińskiego.

A potem już i powrót do Bolesławca.