JA CALINECZKA

10.12.2010 r. cała klasą IIa i inne klasy z naszej szkoły poszły do kina Forum na przedstawienie „Ja Calineczka”. W spektaklu występowali aktorzy z Krakowa.

To przedstawienie opowiada o życiu Calineczki. Calineczka, maleńka panienka miała wielu kandydatów na męża. Były to zwierzęta mieszkające w pobliżu stawu. Ropucha obiecała Calineczce, że jak wyjdzie za mąż za jej syna Rondelka to będzie sławna i wielka. Chrabąszcz zaprosił Calineczkę na spacer. Był niemiły i powiedział dziewczynie, że jest brzydka i nikt nie będzie chciał się z nią ożenić. Calineczka mogłaby być bogata, gdyby poślubiła Pana Kreta. Calineczka nie zgodziła się zostać żoną żadnego z kandydatów. Calineczka kochała księcia Elfów.

W przedstawieniu brało udział czworo aktorów. Aktorzy zmieniali kostiumy wcielając się w różne postaci. Wszyscy widzowie byli zachwyceni dekoracją i muzyką.

Amelka Kowalska kl.IIa