MATEMATYKA KAŻDEGO DNIA

Od poniedziałku do czwartku w naszej szkole będzie królowała matematyka. Rozpoczynamy Dni Matematyki pod hasłem „Matematyka każdego dnia”. Przedstawiamy szczegółowy program przedsięwzięcia.

14.03.2011r. (poniedziałek)

- Konkurs matematyczny dla klas „Mistrz rachunków”
- Dzień liczby π

„Mistrz rachunków”

Na jednej godzinie lekcyjnej uczniowie wszystkich klas otrzymają zestawy zadań do rozwiązania (zadania rachunkowe- działania na liczbach wymiernych). Zwycięskie klasy zostaną wyróżnione.

15.03.2011r. (wtorek)

- Dyktando matematyczne
- Zajęcia plastyczne  pod hasłem „Matematyka wokół nas”

„Dyktando matematyczne”

Podczas jednej z lekcji wśród uczniów przeprowadzone zostanie dyktando. Tekst dyktanda będzie czytał nauczyciel przez radiowęzeł. Celem tego dyktanda jest zwrócenie uwagi na prawidłową pisownię słownictwa matematycznego. Uczeń, który napisze dyktando najlepiej otrzyma tytuł  „Matematycznego mistrza ortografii”

16.03.2011r. (środa)

– Drużynowy Turniej  Matematyczny dla klas IV, V, VI

Turniej Matematyczny odbędzie się na trzech poziomach: dla klas IV, V i IV osobno. Wybrane zespoły klasowe będą miały do rozwiązania  zadania jak i zagadki matematyczne.

17.03.2011r.(czwartek)

- Konkurs Kangur Matematyczny 2011 (godz. 9.00)
- Ogłoszenie wyników konkursów na najciekawszy wielościan i prezentację multimedialną, wyeksponowanie  prac.

Konkurs Kangur Matematyczny 2011

O godzinie 9:00 uczniowie, którzy zgłosili chęć udziału w konkursie „KANGUR 2011” spotykają się  aby napisać test. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu w szkole czuwać będą nauczyciele matematyki.

Scenariusz do pobrania