ZASADY REKRUTACJI DO GIMNAZJUM SAMORZĄDOWEGO NR 1

Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Bolesławcu
ogłasza rekrutację do klas I Gimnazjum Samorządowego nr 1 na rok szkolny 2011/2012

INFORMACJA O REKRUTACJI

Informujemy, że składanie podań o przyjęcie do pierwszej klasy Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Bolesławcu  odbywa się w terminie: 11 i 14 marca  2011 roku w godzinach 8:00 - 15:00.

Absolwenci szkół podstawowych zamieszkali w obwodzie Gimnazjum Samorządowego Nr 1 przyjmowani są do szkoły z urzędu.

Absolwenci szkół podstawowych zamieszkali poza obwodem Gimnazjum Samorządowego Nr 1 mogą być przyjęci w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami i spełniają następujące warunki: - średnia ocena z przedmiotów nie mniejsza niż 4,00 -Ocena zachowania- min.- dobre

Finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych z języka polskiego i matematyki organizowanych przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty oraz laureaci konkursów o zasięgu ponad wojewódzkim, których program obejmuje w całości lub poszerza treści podstawy programowej co najmniej jednego przedmiotu, przyjmowani są do Gimnazjum Samorządowego nr 1 bez względu na kryteria ustalone dla uczniów spoza obwodu szkoły.

Absolwent szkoły podstawowej jest przyjmowany do Gimnazjum Samorządowego Nr 1 na podstawie oryginału świadectwa ukończenia szkoły oraz oryginału zaświadczenia o przystąpieniu do sprawdzeniu zewnętrznego.

Wyżej wymienione dokumenty kandydaci składają w terminie od 22 do 24 czerwca 2011 r.
OGŁOSZENIA LISTY UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM SAMORZĄDOWEGO NR 1 NASTĄPI W DNIU 6 lipca 2011 r.

DO POBRANIA >>> PODANIE – KWESTIONARIUSZ O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ

KLASY W ROKU SZKOLNYM 2011/2012

UWAGA!!!

WSZYSTKIE KLASY SĄ DWUJĘZYCZNE (J. ANGIELSKI i J. NIEMIECKI)

Klasa I a - "Z matematyką i fizyką za pan brat"

(rozszerzenie: 1 dodatkowa godz. matematyki 1 godz. fizyki):

• realizacja rozszerzonego programu nauczania matematyki i fizyki,
  • warsztaty matematyczne i fizyczne dwupoziomowe: olimpijskie oraz rozwijające(techniki rozwiązywania niekonwencjonalnych problemów),
  • przeprowadzanie doświadczeń matematycznych, fizycznych
  • uczestniczenie w wykładach i ćwiczeniach organizowanych przez wykładowców z UW,
  • uczestniczenie w zajęciach terenowych mających na celu badanie i pogłębianie nauk przyrodniczych,
  • rozwiązywanie problemów konkursowych
  • realizowanie projektów międzyprzedmiotowych
  • stosowanie komputera jako narzędzia dostępu do Internetu i wiedzy w nim zawartej, narzędzia multimedialnego a także narzędzia
  • ułatwiającego przechowywanie i przekazywanie informacji.

Klasa I b - "W zdrowym ciele zdrowy duch"

(rozszerzenie: 6 dodatkowych godz. wychowania fizycznego dla klasy):

• klasa z rozszerzonym zakresem zajęć wychowania fizycznego,
  • nauka i doskonalenie pływania,
  • gry zespołowe,
  • udział w ligach gimnazjalnych.

Klasa I c - "Teatralno-filmowa"

(rozszerzenie: 1 dodatkowa godz. j. polskiego i 1 zajęć teatralno-filmowych):

• realizacja rozszerzonego programu j. polskiego,
  • podstawy wiedzy o filmie i teatrze,
  • zajęcia z teorii filmu i udział w edukacji filmowej proponowanej przez BOK,
  • rozwijanie aktywności twórczej poprzez dramę i teatr (działalność w szkolnym teatrze).

Klasa 1d – ogólna

• realizacja zainteresowań poprzez możliwość uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych
  • możliwość rozwoju w zakresie edukacji turystycznej -,,Poznaj swoją okolicę i region”

* wszystkie dodatkowe godziny przydzielone nauczycielom w powyższych klasach będą realizowane jako godziny bezpłatne w ramach godzin z art.42 KN.

DO POBRANIA >>> PODANIE – KWESTIONARIUSZ O PRZYJĘCIE DO KLASY PIERWSZEJ