LITOMIERZYCE 2010

Obchody 40-lecia Chóru Dziewczęcego Puellae Cantantes

Litomĕřice 22-24.10.2010

W dniach 22.-24.10.2010 Chór Dziecięcy Melikos uczestniczył w międzynarodowym (polsko-czesko-niemieckim) spotkaniu chóralnym w ramach obchodów 40-lecia Chóru Dziewczęcego Puellae Cantantes z Litomierzyc.

Podczas koncertu jubileuszowego (22.10) wystąpiły następujące chóry dziecięce i młodzieżowe:

- Chór Dziecięcy Melikos (Bolesławiec)
- Kehrwieder-Kinderchor (Sőhlde)
- Barvičky (Litomĕřice)
- Modrásci (Litomĕřice)
- Puellae Cantantes (Litomĕřice)
- Syrinx (Litomĕřice)

23.10 razem z chórem niemieckim i grupą czeskich chórzystów pojechaliśmy na wycieczkę do Pragi.

Wieczorem, po powrocie z wycieczki wszystkie chóry spotkały się w auli szkolnej by uczestniczyć we wspólnych zabawach wokalnych i tanecznych, kolacji i dyskotece.

24.10 po oficjalnym pożegnaniu przed szkołą, zwiedziliśmy jeszcze Litomierzycki rynek i mury miejskie a następnie, w drodze powrotnej do Bolesławca, pojechaliśmy do Ušteku by zwiedzić muzeum tortur i średniowiecznych zawodów.

Izabela Kulpa
Agata Zientara-Zawadzka