UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA I PASOWANIA NA ŚWIETLIKA

„Dziś w świetlicy wydarzenie: przyjmujemy nowe dzieci! Będzie uroczystość mała, atrakcyjnie czas nam zleci...”

Tymi słowami 16 listopada 2010 w naszej świetlicy rozpoczęła się uroczystość ślubowania i pasowania na Świetlika.Do świetlicowej gromady dołączyła grupa dzieci, które rozpoczęły naukę w klasie pierwszej.

W uroczystości, oprócz kandydatów na Świetlika, udział wzięli uczniowie z klas II i III, którzy razem z panią dyrektor Kazimierą Kozak-Kuziów pełnili rolę jurorów. Przyszłe Świetliki poddane zostały następującym próbom gotowości świetlicowej: umiejętności zabawy, dotyku, wiedzy o Bolesławcu, Kopciuszka, kultury. Po pomyślnym zdaniu egzaminu dzieci złożyły ślubowanie i zostały uroczyście pasowane przez panią dyrektor na Świetlika. Uwieczniając tą chwilę podpisały się pod Aktem Obietnicy Świetlicowej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały piękne dyplomy oraz kolorowe książeczki, żelopisy, a także słodycze.

„Bo w świetlicy jest przyjemnie! Lubię tutaj być codziennie...!” - niech te słowa towarzyszą naszym Świetlikom w każdej chwili, którą przyjdzie im spędzić w świetlicowej gromadzie!

Galeria >>>