WIZYTA W LITOMIERZYCACH

W dniach 12 -14 maja 2005 roku delegacja naszej szkoły w składzie: uczniowie klasy  V c wraz z reprezentantami IV d i V b,  pod opieką nauczycielek: pani dyrektor Kazimiery Kozak -Głowackiej oraz pań Izabeli Kulpy i Marzeny Medyńskiej gościła w zaprzyjaźnionej szkole Bożeny Nemcowej w czeskich Litomierzycach.

Wizyta upłynęła po znakiem zabawy oraz poznawania pięknej, położonej za naszą południową granicą, miejscowości i jej okolic.
Dzieci wraz z nauczycielami uczestniczyły w polsko-czeskich zajęciach lekcyjnych, rozegrały międzynarodowe mecze w piłkę nożną ( 2:1 dla nas) i dwa ognie, zwiedzały przepięknie położoną miejscowość, zamek Ploskowice.
Młodzi Europejczycy z Bolesławca, z uwagi na przebywanie w domach południowych sąsiadów, mieli okazję do zacieśniania unijnych więzi, wszyscy ( dorośli i dzieci ) zaznajomili się z funkcjonowaniem czeskiej oświaty.
Teraz z niecierpliwością czekamy na planowaną na początek października - REWIZYTĘ.