SPORT BEZ GRANIC

„Sport bez granic” to międzynarodowe spotkania dzieci i młodzieży z Polski (Bolesławiec) i Czech (Jablonné v Podještědí), w formie ligi lekkoatletycznej, obozu szkoleniowego oraz warsztatów metodycznych i spotkania nauczycieli.

Kolejne fazy realizacji projektu:
- I etap ligi lekkoatletycznej – jednodniowe zmagania sportowe w Bolesławcu.
- Tygodniowy obóz sportowy w Zakupach, w Czechach.
- II etap ligi lekkoatletycznej w Jablonném.
- Konferencja metodyczna oraz spotkanie polskich i czeskich nauczycieli w Bolesławcu.

Głównym celem projektu jest rozwój transgranicznej współpracy społeczności szkolnych w dziedzinie kultury, edukacji, sportu i turystyki oraz wypracowanie mechanizmów współdziałania w organizacji imprez turystycznych i sportowo-rekreacyjnych. Zakłada wymianę uczniów i nauczycieli obu szkół oraz wspólne uczestnictwo w przedsięwzięciach edukacyjnych, kulturalnych, sportowych i turystyczno-rekreacyjnych.

W lidze lekkoatletycznej wzięły udział 40 osobowe grupy z Polski i Czech w wieku 11-15 lat. Dobór reprezentantów szkoły nastąpił podczas testów sprawnościowych. W obozie sportowym wzięły udział grupy po 20 uczniów i po pięciu nauczycieli z obu szkół. W konferencji metodycznej uczestniczyli nauczyciele wychowania fizycznego z Bolesławca oraz Jablonné. Podsumowująca uroczystość zgromadziła grono pedagogiczne obu placówek oraz władze samorządowe z Bolesławca i z Jablonne.

Strona projektu                         Prezentacja projektu                        Prezentacja projektu